fbpx

Nuotolinis darbas: pandemijos išpildyta svajonė ar iššūkiais grįstas pasirinkimas?

darbostogos vilnius
02nd May, 2022

Sparčiai visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, populiarėjant nuotoliniam darbui, tokio darbo kultūra vis dažniau tampa diskusijų ašimi. Būtent tai paskatino išskirtinių biurų ir bendradarbystės erdvių, sėkmės infrastruktūros „Tech Zity“ kūrėjus vasario 24-25 d. pakviesti į pirmąją Lietuvoje virtualią konferenciją apie nuotolinį darbą „Re!Work“.

„Konferencijos tikslas yra suburti nuotoliniu būdu dirbančių įmonių atstovus, laisvai samdomus specialistus ir pasidalinti naujausiomis bei svarbiausiomis nuotolinio darbo praktikomis, aptarti kylančius iššūkius ir jų sprendimo būdus“, – pasakoja konferencijos sumanytoja ir programos kuratorė soloprenerė Rūta Dambytė.

Pašnekovė priduria, kad ši konferencija skirta ne tik tiems, kurie jau dirba nuotoliniu būdu, bet ir tiems, kurie darbą biure dar tik nori pakeisti į nuotolinį.

„Norime skatinti dar gana jauną nuotolinio darbo kultūrą. Pastebime, kad rinka aktyvėja, ieškoma vis daugiau vietų lokaliai, įdomiai ir įkvepiančiai padirbėti, ir kartu pailsėti“, – sako konferenciją inicijuojančių bendradarbystės erdvių „TechZity“ bendruomenės ir renginių vadovė Lina Dabašinskaitė.

Biuras kaip biblioteka, kur ateini pakeisti erdvės

„Re!Work“ konferencija vyks dvi dienas. Pirmąją konferencijos dieną, vasario 24 d., nuskambės netgi 4 diskusijos, kuriose dalyvaus nuotolinio darbo ekspertai, įmonių vadovai iš viso pasaulio. Taip pat bus pristatyti keli pranešimai. Konferenciją atidarys „Mailerlite“ ir „The Remote Company“ bendraįkūrėja ir vadovė Ilma Nausėdaitė.

„Šiuo metu mūsų produktus naudoja daugiau nei milijonas verslų visame pasaulyje. O komandoje dirba 140 profesionalų iš 40 šalių. Pastaruosius 8 metus save vadiname remote-first organizacija. Tai reiškia, kad ofisas yra ir į jį galima eiti, bet visas bendravimas, verslo susitikimai bei sprendimų priėmimas vyksta virtualiai. Mūsų ofisas yra labiau kaip bendradarbystės erdvė ar biblioteka, kur gali ateiti, jei nori pakeisti darbo aplinką“, – pasakoja Ilma Nausėdaitė.

Pirmąją konferencijos dieną taip pat vyks keturios diskusijos. Startuolių ir įmonių atstovai aptars bei siūlys sprendimus nuotolinį darbą pasirinkusių įmonių valdymui ir talentų samdymui.

Kitos diskusijos metų specialistai iš užsienio atskleis savo patirtis ir pasidalins patarimais, kaip surasti savo tinkamą nuotolinį darbą pasirinkusių specialistų bendruomenę. Taip pat vyks diskusijos apie nuotolinį darbą kaip galimybę pagerinti psichologinę sveikatą, ir apie geriausias workation (darbo ir atostogų derinimas – liet.) kryptis.

Biurų erdvės keisis, daugės bendradarbystės erdvių

„Re!Work“ konferencijoje bus pristatytos ne tik geriausios nuotolinio darbo praktikos, bet ir tendencijos, kurios vis aktyviau integruojasi į šių dienų darbo kultūrą.

„Manau, kad tos įmonės, kurios gali dirbti per nuotolį, bet nesiūlo tokios galimybės, potencialiems darbuotojams taps mažiau patrauklios. Tačiau didės ir konkurencija darbo rinkoje – juk dirbant per nuotolį išsitrina geografinės ribos ir įmonės gali prisitraukti talentų iš svetur“, – pasakoja konferencijos sumanytoja Rūta Dambytė, kuri pati per nuotolį keliaudama po pasaulį dirba jau daugiau nei 13 metų.

Žvelgiant į dabartines tendencijas, tradicinis biuras vis labiau įgauna kitokią prasmę. Šiuolaikiniai biurai neapsiriboja „vieno adreso lokacija“. Lankstumas ir galimybė darbuotojams pasiūlyti darbą iš jam patogios vietos tampa viena iš darbo pasiūlymo sudedamųjų. Nesvarbu, ar tai yra tame pačiame mieste, tik arčiau namų, ar kitame mieste, ar valstybėje. Lanksčiam biuro suvokimui pasitarnauja ir bendradarbystės erdvės (co-working – angl.). Prognozuojama, kad iki 2024 m. tokios erdvėse pasauliniu mastu dirbs 5 milijonai savo srities profesionalų.

„Per pandemijos piką išaugusios komandos, ypač internetiniai verslai, ieško ne tradicinių, o vis įdomesnių sprendimų savo biurams. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl „Tech Zity“ aktyviai kuria išskirtines erdves darbui, laisvalaikiui, poilsiui ir rūpinasi savo augančia bendruomene. Kokybės reikalavimai darbo erdvėms taip pat auga, tvarumo tema tampa aktuali kalbant net apie darbo vietas. Dėl šios priežasties renovuoti pastatai, savyje jau turintys istoriją domina kompanijas, norinčias čia kurti savo sėkmės istorijas. O mums, žinoma, svarbu, kad savo srities profesionalai bet kurioje iš mūsų erdvių jaustųsi įkvėpti, darbingi, juos suptų bendraminčiai“, – sako „Tech Zity“ įkūrėjas ir vadovas Darius Žakaitis.

Laikai, kai darbas iš namų tapo „legalus“

„Re!Work“ konferencijoje taip pat bus griaunami tam tikri stereotipai apie nuotolinį darbą. Vienas jų, kad toks darbas yra mažiau efektyvus nei tada, kai dirbama biure.

„Iki pandemijos tie, kurie gūdžiais lietuviškos žiemos vakarais socialinėse erdvėse dalindavosi nuotraukomis iš šiltų kraštų tam tikra prasme buvo laikomi tinginiais arba nepadoriai daug uždirbančiais. Prasidėjus pandemijai nuotolinis darbas tarsi tapo „legalus“, – šypsosi R. Dambytė.

Taigi, antroji konferencijos diena, vasario 25 d., bus skirta visiems, kurie svajoja apie nuotolinį darbą, taip pat tiems, kurie norėtų išbandyti laisvai samdomo specialisto karjerą. Penkių nuotolinių dirbtuvių metu savo srities specialistai padės atrasti drąsos ir ryžto siekti savo svajonės, patars, kaip susikurti asmeninį prekės ženklą, internetinį puslapį bei kaip būnant laisvai samdomu specialistu nenusipiginti ir užsidirbti.

„Re!Work“ konferencija vyks anglų kalba, virtualiai vasario 24-25 d.

Daugiau informacijos apie renginį.

Original article

Articles